Bizden Haberler
Bizden Haberler Yayın Tarihi

Gıda Güvenliği ve Otomasyon

Gerek Komple tesis kurulumunda gerekse de modüler proses üniteleri imalatında yüksek hijyen standartları ve kalitesi ile bilinen Alfa Laval ürünlerini tercih eden Stok Endüstriyel, bunları otomasyon sistemleri ve modern işleme teknolojileri ile birleştirerek gıda endüstrisindeki müşterilerine sunuyor. Stok Endüstriyel Yönetim Kurulu Başkanı Ayvaz Şenol, “Böylece hem gıda üretim standartlarını yükseltip toplum sağlığına hizmet ediyoruz hem de müşterilerimize, izlenebilir, denetlenebilir, sürdürülebilir, tekrarlanabilir kalitede üretimler yapabilen modern üretim tesisleri kazandırıyoruz” diyor.

Röportajın Devamı için Lütfen Burayı Tıklayınız...

30.06.2015 13:48

Doğru Mühendislik, İleri Otomasyon Teknolojileri

Proje bazlı kurulumu yapılan gıda işleme tesisleri söz konusu olduğunda ilk 5 arasında yer alan tek Türk firması olduklarına dikkat çeken Şenol, "Sadece gıda sektöründe çalışmamız firmamıza bu alanda derinlemesine bir uzmanlık kazandırdı. Yabancı rakiplerimizden farkımız, geleneksel üretim yöntemlerini geliştirip, doğru mühendislik ve en ileri otomasyon teknolojiler ile harmanlayarak çözümler sunmamızdır" diye konuştu.

Röportajın Devamı için Lütfen Burayı Tıklayınız...

30.06.2015 13:16

Beklentiler otomasyonla karşılanabilir!

Kapasitesi ne olursa olsun her ölçekteki işletmenin, kısa ve orta vadede büyüme hedeflerine ulaşabilmesi için er ya da geç otomasyon teknolojilerine yatırım yapması kaçınılmazdır. İşletmenin ölçeğine göre ihtiyaç duyulan otomasyon seviyesi ve yatırım miktarı farklılık gösterir. Yapılacak yatırımla, bir anda verimlilik artışı ve daha az işçi çalıştırmak değil, tüketici beklentilerini karşılayabilmek temel hedef olarak belirlenmelidir.

Yazının Devamı için Lütfen Burayı Tıklayınız...

30.06.2015 14:17

Otomasyon uzmanlık ister

Otomasyon teknolojileri iyi kurgulanıp başarıyla uygulanırsa, besinlerin tüm süreçleri çiftlikten sofraya kadar izlenebilir. Süt endüstrisinde otomasyon ve bilgi teknolojileri yatırımı yapacak olanlar işe nerden başlamalı, nelere dikkat etmeli?

Yazının Devamı için Lütfen Burayı Tıklayınız...

30.06.2015 14:18

Manuel Tesisler Kurma Yanılgısı

Kapsamlı proje, tasarım ve mühendislik hizmetleriyle meyve suyu ve içecek endüstrisine tam otomasyonlu modern tesisler ve üretim hatları kurulumu yaptıklarını belirten Stok Endüstriyel Yönetim Kurulu Başkanı Ayvaz Şenol, tek noktadan kapsamlı hizmetler sunan bir firma olarak sektörün güvenilir çözüm ortağı olduklarını söylüyor.

Yazının Devamı için Lütfen Burayı Tıklayınız...

30.06.2015 13:17
Bizden Haberler - Stok Endüstriyel Tasarım Danışmanlık Tic. A.Ş.
Stok Endüstriyel; malzeme satışı, proses, mühendislik ve otomasyon konularında Gıda üreticisi olan Müşterilerinin Komple Çözüm Ortağıdır.
Alfa laval Türkiye, Axxair Türkiye, T-Drill Türkiye, Negele Türkiye, Alfa laval Yetkili Distribütörü, Axxair Yetkili Distribütörü, T-Drill Yetkili Distribütörü, Negele Yetkili Distribütörü, gıda prosesi, mühendislik, otomasyon, anahtar teslim gıda tesisleri